Jest to wskrzeszanie ducha starych - lamp z starych żaglowców, tawern, kolei Północnej Ameryki i Europy, lamp starych parowozów i pierwszych samochodów a także lamp górali tatrzańskich i z świat smoków.
Lampa - magiczny wynalazek który pozwolił człowiekowi byś tym kim jest - to coś w którym człowiek "ucywilizował" ogień po to żeby pozwolił mu się wyzwolić od odwiecznych praw natury chodzenia spać i budzenia się w granicach dnia i nocy.
Zauroczony starymi lampami i ich historią zacząłem projektować i wykonywać lampy które powstawały i nawiązywały do lamp używanych w różnych dziedzinach i okresach działalności ludzkiej w przeszłości i dlatego zostały podzielone według tych luźnych kryteriów. Nie starałem się także robic wiernych kopii - bo po co oszukiwać czas.
Lampy są przewidziane tak do pomieszczeń współczesnych jako unikatowe lampy, jak do pomiszczeń starych chcących utrzymać klimat minionych lat.
Są doskonałym uzupełnieniem wystroju wnętrz z kominkami, a także uzupełnieniem architektury zewnetrznej budynków.
Wykonane z żelaza, ręcznie w pojedynczych egzemplarzach jako kinkiety, stojące - przenośne , wiszące - sufitowe i jako lampy zewnętrzne.

Galeria Lamp - Maciej Kryj
© Wszelkie prawa zastrzeżone